עברית english

סדנאות- חינוכי

המפגש של משתתפי התכנית עם סדנת ציפורלה היה רב משמעות, יצירתי ומעורר השראה. מצפים לפעם הבאה. נמרוד רן, סמנכל תפעול "תגלית"
הישגנו כולנו את המטרה שלשמה התכנסנו, שחרור ועבודה יצירתית שעזרה לשחקנים הצעירים בתוך הפקות התאטרון. תודה על כל מה שאתם נותנים. נשתמע ונמשיך בשנה הבאה. ענת צידקוני, מרכזת מגמת תאטרון, תלמה ילין
Thank you tziporela! Our 3rd year acting department students had a great time creating together and learning from you better ways to work as a team. Moni Yakin, head of physical acting dep. The Julliard drama division

  הקדמה-

  ציפורלה היא תיאטרון עצמאי בינלאומי, שהוקם לפני 13 שנים ע"י קבוצה של 9 שחקנים.
  חברי הקבוצה הם "שחקנים – יזמים" – מעבר לכך שהם אלה שכותבים, מביימים, ומשחקים במופעים, הם גם מעורבים בכל האספקטים של הניהול והתפעול השוטף של פעילות האנסמבל.
  במקביל להופעות וכחלק מתהליך העבודה על המופעים השונים, ציפורלה פיתחה שיטת עבודה בשם "יצירה מתוך קבוצה".
  השיטה מתמקדת בחשיבות העבודה הקבוצתית, יצירת מצב הרוח החיובי ומעל הכל – פיתוח היצירתיות.
  כיום השיטה היא חלק בלתי נפרד ממוסדות חינוכיים שונים.

  המשימה שלנו –

  להקנות כלים מעשיים לתלמידים שיסייעו להם לעבוד בצורה טובה יותר בצוות, תוך פיתוח יכולות פיזיות ויצירתיות, כמפתחות להצלחה בכל תחום בו יבחרו בחיים.
  מעל לכל – ציפורלה מאמינה שביטוי עצמי כחלק מקבוצה היא הדבר החשוב ביותר לעתיד התלמיד.

  בין הארגונים שציפורלה שתפה פעולה עמן נתן למנות את תלמה ילין, ניסן נתיב, אוניברסיטת תל אביב, המרכז הבין תחומי, רשת אורט, מכללת הדסה, Julliard, circle in the square, ותכניות האצה כגון: eisp 8200, wize, taglit excel ועוד…
  לפני כל סדנא נערכת פגישת הכנה, במהלכה עולים הדגשים הייחודיים לכל קבוצה ובהתאמה ונבחרים התרגילים המדויקים לכל מטרה.

  אורך כל סדנא החל משעה וחצי ועד ימי תוכן מרוכזים, כאשר ניתן לקיים מספר סדנאות במקביל.

  להוציא מעצמך את הטוב ביותר בתוך קבוצה

  מטרת הסדנא היא ללמד את התלמידים והחניכים איך לעבוד ביחד כקבוצה, ובמקביל לסייע לכל אחד להפיק מעצמו את המרב בתוך מסגרת. דרך טכניקות ותרגילים שונים התלמידים ילמדו להכיר את החברים לכיתה מזוית מעט שונה אך לא פחות מהנה. הם ירכשו כלים שיעזרו להם לפתח את יכולות ההקשבה והמודעות האישית והמרחבית. ויתמודדו במשימות שונות הדורשות שיתוף פעולה וחיבור קבוצתי.

  בין לקוחותינו

  לא תמיד מוכרחים…אבל חשוב להיות שמח

  שגרת הלימודים מייצרת עומסים נפשיים שגורמים לעיתים למצב רוח ירוד, בעיות חברתיות ואף להידרדרות בלימודים. במהלך הסדנא, באמצעות משחקים ומשימות משעשעות התלמידים ילמדו איך להיפתח ולהשתחרר. הם ימתחו את גבולות עצמם רק כדי לגלות שמצב רוח חיובי הוא חיוני בהתמודדות עם השגרה והעומס.

  בעזרת תרגילים מיוחדים נעצים את הפרט בתוך הקבוצה ובאמצעות הרבה כיף ושמחת חיים ונגביר את הביטחון העצמי דווקא דרך השתטות מול קבוצה.

  ה"אני מאמין" שלי ומקורות ההשראה בעבודה

  כיצד נתן ליצור מכל דבר ומכל רגע, ומהם מקורות ההשראה של כל אחד מאיתנו? בסדנא נחקור את המניע האישי ליצירה, ונעורר את היצירתיות של כל אחד מאיתנו. נמשיך עם לקיחת השראה מטקסטים, תמונות, סאנדים ועוד על מנת להביא לבמה קטעים קצרים ומקוריים.

  צרו קשר:
  לוטוס אתרוג
  052.3922487ניתן לכתוב מייל עם שעות נוחות לשיחה:lotus@tziporela.com
  english