עברית english

סדנאות- חינוכי

המפגש של משתתפי התכנית עם סדנת ציפורלה היה רב משמעות, יצירתי ומעורר השראה. מצפים לפעם הבאה. נמרוד רן, סמנכל תפעול "תגלית"
הישגנו כולנו את המטרה שלשמה התכנסנו, שחרור ועבודה יצירתית שעזרה לשחקנים הצעירים בתוך הפקות התאטרון. תודה על כל מה שאתם נותנים. נשתמע ונמשיך בשנה הבאה. ענת צידקוני, מרכזת מגמת תאטרון, תלמה ילין
Thank you tziporela! Our 3rd year acting department students had a great time creating together and learning from you better ways to work as a team. Moni Yakin, head of physical acting dep. The Julliard drama division

סדנאות ציפורלה, "יצירה מתוך קבוצה",  נוצרו מתוך ערכי האנסמבל ונבנו כחלק מתהליך העבודה על המופעים השונים במהלך עשר שנות עבודה. מטרת התרגילים היא לסייע בהקניית הרגלים נכונים בתוך מסגרת וקבוצה תוך שימור ערכים של עזרה הדדית, הקשבה ויצירה.

אלפי תלמידים ומורים בכל רחבי הארץ כבר השתתפו בסדנאות ציפורלה ונהנו מחוויה לימודית מהנה, מגבשת ומעשירה התורמת להתפתחות האישית ולהתמודדות יעילה ונבונה עם אתגרי היום והשגרה.

לפני כל סדנא נערכת פגישה הכנה עם הרכזת או המורה ובמהלכה נבחרים התרגילים המתאימים ביותר ע"פ הצרכים הספציפיים, שבהמשך יבואו לידי ביטוי בסדנא הנבחרת.

 

להוציא מעצמך את הטוב ביותר בתוך קבוצה

מטרת הסדנא היא ללמד את התלמידים והחניכים איך לעבוד ביחד כקבוצה, ובמקביל לסייע לכל אחד להפיק מעצמו את המרב בתוך מסגרת. דרך טכניקות ותרגילים שונים התלמידים ילמדו להכיר את החברים לכיתה מזוית מעט שונה אך לא פחות מהנה. הם ירכשו כלים שיעזרו להם לפתח את יכולות ההקשבה והמודעות האישית והמרחבית. ויתמודדו במשימות שונות הדורשות שיתוף פעולה וחיבור קבוצתי.

לא תמיד מוכרחים…אבל חשוב להיות שמח

שגרת הלימודים מייצרת עומסים נפשיים שגורמים לעיתים למצב רוח ירוד, בעיות חברתיות ואף להידרדרות בלימודים. במהלך הסדנא, באמצעות משחקים ומשימות משעשעות התלמידים ילמדו איך להיפתח ולהשתחרר. הם ימתחו את גבולות עצמם רק כדי לגלות שמצב רוח חיובי הוא חיוני בהתמודדות עם השגרה והעומס.

בעזרת תרגילים מיוחדים נעצים את הפרט בתוך הקבוצה ובאמצעות הרבה כיף ושמחת חיים ונגביר את הביטחון העצמי דווקא דרך השתטות מול קבוצה.

ה"אני מאמין" שלי ומקורות ההשראה בעבודה

כיצד נתן ליצור מכל דבר ומכל רגע, ומהם מקורות ההשראה של כל אחד מאיתנו? בסדנא נחקור את המניע האישי ליצירה, ונעורר את היצירתיות של כל אחד מאיתנו. נמשיך עם לקיחת השראה מטקסטים, תמונות, סאנדים ועוד על מנת להביא לבמה קטעים קצרים ומקוריים.

כשהגוף בתנועה הכל זז קדימה

ישיבה ממושכת אם זה בשיעורים או מול המחשב יכולה לגרום לבעיות בריאותיות. גם השינויים הפיזיולוגים בגיל ההתבגרות יכולים לבלבל מאוד ולהביא לשינויים מרחיקי לכת בתפקוד היומיומי.

במהלך הסדנא, התלמידים סוף סוף יזוזו קצת… הם יילמדו להכיר את יכולות הגוף הנשימה והתנועה. ויקבלו כלים מעשיים יעזרו להם שיעזור להם איך להפעיל נכון את הגוף במשימות היום יום.

הסיפור האישי של ציפורלה, וכיצד כל אדם יכול לשנות את מסלול חייו בעזרת היוזמה

*נתן לשלב קטעים תאטרליים ומקוריים מתוך המופעים, ליצירת יום תוכן עשיר.
*מינימום זמן לפעילות: שעה אקדמית
מקסימום זמן לפעילות: קורס בין 40 שעות אקדמאיות.

צרו קשר:
נטע גורדין ראש מחלקת פיתוח סדנאות חינוכיות
052-8386853נתן לכתוב מייל עם שעות נוחות לשיחה:neta@tziporela.com
english